Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Za nami I Memoriał im. Sławomira Respondka w Bolesławcu – wyniki

Pierwsza edycja Otwartych Mistrzostw Bolesławca w wyciskaniu sztangi leżąc oraz I Memoriał im. Sławomira Respondka oficjalnie przeszły do historii. Na pomoście pojawiło się blisko 40 zawodników, a trybuny szczelnie wypełnili kibice sportów siłowych.

Sukces organizacyjny to w dużej mierze zasługa współpracy z MOSiR Bolesławiec, zaangażowania członków lokalnego klubu oraz wsparcia sponsorów. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz startowy, a przygotowania do kolejnej edycji ruszą niebawem.

Walka o kilogramy i czwarte próby

Rywalizacja stała na wysokim poziomie, o czym świadczą liczne rekordy życiowe. Ciekawym urozmaiceniem była możliwość zgłoszenia czwartego podejścia – skorzystała z tego prawie połowa stawki, a 8 zawodników zaliczyło czystą serię czterech udanych prób. Statuetka dla najlepszego „fightera” zawodów trafiła do Łukasza Slósarka, natomiast nagrodę za perfekcyjne wykorzystanie wszystkich czterech podejść odebrał Dominik Radwański.

W klasyfikacji Absolutnej bezkonkurencyjny okazał się Adam Łaskawski, który zgromadził 144.13 punktu. Do niego należał także najsilniejszy akcent dnia – udana próba z ciężarem 260 kg. Z kolei puchar dla najlepszego zawodnika z Bolesławca wywalczył Tomasz Woźniak.

Wyniki rywalizacji w ZAKŁDCE WYNIKI

Podziel się swoją opinią

Chcesz być informowany na bieżąco?
Zapisz się do newslettera!