Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Złoto i trzy brązy. Świetny występ polskich sub-juniorek na Mistrzostwach Świata

Polskie sportsmenki udowodniły, że młodzieżowe zaplecze naszego trójboju siłowego ma się czym pochwalić. Podczas Mistrzostw Świata w wyciskaniu sztangi leżąc reprezentantki Polski w kategorii sub-juniorek wielokrotnie stawały na podium, wracając do kraju z czterema medalami.

Mistrzowski start Igi Krzyżanowskiej

Największy sukces odnotowała Iga Krzyżanowska, która w kategorii wagowej do 76 kg nie dała szans rywalkom. Wynik 90 kg zapewnił jej złoty medal i tytuł mistrzyni świata. To pokaz solidnej formy i precyzyjnego przygotowania startowego, który zwiastuje ciekawą karierę w seniorskich startach.

W tej samej kategorii wagowej z dobrej strony zaprezentowała się również Liwia Kobrzyńska. Krążek z brązowego kruszcu zapewniło jej udane podejście do ciężaru 72,5 kg.

Dwa brązowe medale w lżejszych kategoriach

Polki pokazały klasę także w niższych kategoriach wagowych, tocząc zacięte boje o miejsca na podium:

  • Julia Wyskowska (kat. do 52 kg) wywalczyła brązowy medal z wynikiem 57,5 kg.
  • Karolina Kosecka (kat. do 57 kg) stanęła na trzecim stopniu podium, zaliczając bój z ciężarem 52,5 kg.

Gratulujemy całej kadrze i czekamy na kolejne starty.

Podziel się swoją opinią

Chcesz być informowany na bieżąco?
Zapisz się do newslettera!