Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Jan Wegiera ze złotem Mistrzostw Świata w Raszynie | IPF |

Trwające w Raszynie Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi leżąc przyniosły polskiej reprezentacji powód do świętowania. Jan Wegiera, ikona polskich sportów siłowych, wywalczył ponownie tytuł mistrza świata w kategorii do 93 kg, grupa Master 3.

Polak zabezpieczył złoty medal z wynikiem 190 kg. Rywalizacja o najwyższy stopień podium trzymała w napięciu do samego końca, a bezpośredni pojedynek o złoto rozegrał się między Wegierą a reprezentantem Francji. Francuz ostatecznie zakończył zmagania ze srebrem, uzyskując wynik 185 kg.

Dla Wegiery to kolejny cenny krążek do bogatej kolekcji, wywalczony na dodatek przed własną publicznością. Mistrzostwa w podwarszawskim Raszynie potrwają do końca maja, gromadząc na pomoście setki zawodników z całego globu.

Podziel się swoją opinią

Chcesz być informowany na bieżąco?
Zapisz się do newslettera!