Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
W dniach 8–10 maja Ośrodek Sportowy Szopienice w Katowicach stał się stolicą akademickiego trójboju siłowego. Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski (AMP) lokalną uczelnię, AWF Katowice, reprezentowała silna, 13-osobowa ekipa. Weekend spędzony pod znakiem ciężkiej pracy na pomoście przyniósł wymierne efekty – zarówno indywidualne, jak i drużynowe.
Reprezentanci AWF Katowice wywalczyli dwa medale w klasyfikacji indywidualnej, a równe, solidne starty całej drużyny przełożyły się na 2. miejsce w klasyfikacji uczelni Wychowania Fizycznego.
Na szczególne wyróżnienie zasługują starty dwójki studentów, którzy wrócili do domów z krążkami:
Sukces na zawodach rangi AMP to jednak nie tylko medaliści, ale przede wszystkim punkty całej drużyny. Na końcowy sukces #TeamAWFKatowice pracowali:
Zuzanna Lenczyk, Patrycja Stępka, Jakub Dyrszka, Piotr Marcisz, Przemek Spyra, Nikolas Stylianou, Michał Kaczmarek, Jan Lipiński, Wojtek Kaczorowski, Nestor Terentowicz, Jakub Sobala oraz Szymon Ogiegło.
Za przygotowanie i logistykę startu odpowiadali opiekunowie sekcji: mgr Agata Latocha oraz dr Wojciech Sadowski.
Źródło –AWF Katowice
Wszystkim zawodnikom oraz kadrze trenerskiej gratulujemy udanego weekendu startowego