Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Relacja AWF Katowice z Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym

W dniach 8–10 maja Ośrodek Sportowy Szopienice w Katowicach stał się stolicą akademickiego trójboju siłowego. Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski (AMP) lokalną uczelnię, AWF Katowice, reprezentowała silna, 13-osobowa ekipa. Weekend spędzony pod znakiem ciężkiej pracy na pomoście przyniósł wymierne efekty – zarówno indywidualne, jak i drużynowe.

Reprezentanci AWF Katowice wywalczyli dwa medale w klasyfikacji indywidualnej, a równe, solidne starty całej drużyny przełożyły się na 2. miejsce w klasyfikacji uczelni Wychowania Fizycznego.

Na szczególne wyróżnienie zasługują starty dwójki studentów, którzy wrócili do domów z krążkami:

  • Zuzanna Lenczyk (kat. do 84 kg): Studentka 3. roku kierunku Sport uzyskała w totalu 445,0 kg. Na ten wynik złożyły się: solidny przysiad (162,5 kg), precyzyjne wyciskanie leżąc (92,5 kg) oraz widowiskowy martwy ciąg (190,0 kg), który przypieczętował jej sukces.
  • Nikolas Stylianou (kat. do 105 kg): Student 5. roku fizjoterapii, łączący wymagającą naukę z ciężkim treningiem siłowym. Nikolas skompletował w trójboju 767,5 kg, przekraczając barierę 300 kg zarówno w przysiadzie (300,0 kg), jak i w martwym ciągu (305,0 kg). Wynik uzupełniło wyciskanie leżąc na poziomie 162,5 kg.

Sukces na zawodach rangi AMP to jednak nie tylko medaliści, ale przede wszystkim punkty całej drużyny. Na końcowy sukces #TeamAWFKatowice pracowali:

Zuzanna Lenczyk, Patrycja Stępka, Jakub Dyrszka, Piotr Marcisz, Przemek Spyra, Nikolas Stylianou, Michał Kaczmarek, Jan Lipiński, Wojtek Kaczorowski, Nestor Terentowicz, Jakub Sobala oraz Szymon Ogiegło.

Za przygotowanie i logistykę startu odpowiadali opiekunowie sekcji: mgr Agata Latocha oraz dr Wojciech Sadowski.

Źródło –AWF Katowice

Wszystkim zawodnikom oraz kadrze trenerskiej gratulujemy udanego weekendu startowego

Podziel się swoją opinią

Chcesz być informowany na bieżąco?
Zapisz się do newslettera!